مزایا و معایب سفر با هواپیما

مزایا و معایب سفر با هواپیما

مزایا و مضرات سفر با هواپیما در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. هواپیماها یکی از بزرگترین اختراعات بشریت تا به امروز است. وقتی به آن فکر می‌کنید نوعی جادو است. این جعبه فلزی عظیم است که دارای 200 یا 300 نفر است که 35000 پا از زمین درست در کنار ابرها و عقاب‌ها پرواز می‌کند. این گواهی بر قابلیت‌های شگفت انگیز علم است. سفرهای هوایی از بسیاری جهات زندگی را ساده‌تر کرده است. آن طرف جهان دیگر خیلی دور نیست. اما مطمئناً هیچ اختراعی کامل نیست. در اینجا ما تجزیه و تحلیل در مورد معایب و منافع سفر با هواپیما پس از خرید بلیط هواپیما را برای شما آورده‌ایم.

در مورد مزایای سفر با هواپیما در زیر بحث شده است:

1. زمان

هیچ چیز روی زمین با ارزش‌تر از زمان نیست. سفر هوایی البته سریعترین حالت حمل و نقل موجود است. برای رسیدن به ایالات متحده از هند فقط 20 ساعت زمان لازم است. کشتی‌ها، قطارها، اتوبوس‌ها و اتومبیل‌ها هنگام تلاش برای رسیدن به هواپیما از نظر زمان سفر، از نظر حسی کاملاً کم هستند. پس از خرید بلیط هواپیما و سوار شدن در هواپیما شما فقط چرت می‌زنید و هنگام بیدار شدن در کشور دیگری خواهید بود.

2. آسایش

در مقایسه با قطارها، اتوبوس‌ها و خصوصاً کشتی‌ها درصد قابل توجهی پایین جمعیت در هواپیماها بیمار می‌شوند. سفر با هواپیما بسیار راحت‌تر از سفرهای قطار پر هیجان یا ساعات طولانی در جاده است. تجملاتی که هواپیماها به مسافران ارائه می‌دهند، به خصوص اگر سفر شما بالاتر از کلاس اکونومی باشد، در کلاس دیگری با سایر خدمات حمل و نقل قرار دارد. حتی اگر در کلاس اکونومی وجود داشته باشید، اگر در قطارهای هند سفر کرده باشید، یک صندلی استراحت، غذای آماده و آب و توالت تمیز در دسترس شماست.

3. هزینه

اگرچه مسافرت هوایی به طور کلی گران‌ترین محسوب می‌شود، اما ممکن است برای مسافت‌های طولانی‌تر اقتصادی‌تر باشد. با در نظر گرفتن هزینه‌های غذا، سوخت و هتل (مطالعه بیشتر درباره ستاره‌های هتل ها) از یک سفر متقابل کشور، در چنین مواردی سفر هوایی ممکن است گزینه ارزان‌تر باشد. همچنین اگر زیاد مسافرت کنید، مایل‌های مکرر پرواز می‌تواند بخشی از هزینه را از بین ببرد.

4. ایمنی

همه ما داستان‌های ترسناک درباره سقوط هواپیما و بلایای هواپیما می‌شنویم، اما واقعیت این است که احتمال ضربه دیدن شما در سانحه هواپیما بسیار کم است. به خصوص اگر آن را در برابر احتمال حضور در یک تصادف جادهای مقایسه کنید. موضوع امنیت شخصی نیز وجود دارد. احتمال اینکه در هواپیما دزدی یا مورد حمله قرار بگیرید بسیار کم است.

5. همبستگی

رزرو و خرید هواپیما یک موضوع ساده با چند کلیک است. هواپیماها بیشترین مسئولیت را از عهده شما بر می‌دارند. این فقط مسئله سوار شدن و سپس لذت بردن از پرواز شما است . چمدان شما مراقبت می‌شود و تمامی لوازم برای آسایش شما برای رسیدن به مقصد فراهم شده است.

معایب سفر با هواپیما

در مورد معایب سفر با هواپیما در زیر بحث شده است:

1. هزینه

صدور بلیط هواپیما می‌تواند بسیار گران قیمت باشد. به خصوص هنگام مسافرت با مسافت‌های کم‌تر، تفاوت در هزینه سفر هوایی و سایر وسایل حمل و نقل بسیار کم اهمیت به نظر می‌رسد و وقتی زمان لازم را برای برطرف کردن همه زحمت‌ها در فرودگاه را در نظر بگیرید، جنبه صرفه جویی در زمان کاهش می‌یابد.

2. فوبیا

ترس از پرواز یک هراس بسیار رایج است. افرادی که از قبل تلاطم را تجربه کرده‌اند، پرواز را پر کرده‌اند، گاهی اوقات احساس ترس شدید ایجاد می‌کنند و هرگز دوباره در یک پرواز قرار نمی‌گیرند.

3. عدم توانایی

پروازها به دلیل شرایط جوی یا مشکلات فنی ممکن است به طور غیر منتظره به تأخیر بیفتد. طوفان‌ها گاهی منجر به لغو تمام پروازها برای مدت زمان نامحدود می‌شود. مسائلی مانند اینها واقعاً می‌توانند برنامه سفر شما را وارونه جلوه دهند.

4. آلودگی

هواپیماها مسئول آلودگی هوا و آلودگی صوتی هستند. هواپیماها مقادیر زیادی از آلاینده‌ها را که برای محیط زیست مضر هستند، رها می‌کنند، بنابراین اگر شما فردی آگاه از نظر محیط زیست هستید، ممکن است بخواهید یک نوع حمل و نقل زیست محیطی‌تر را انتخاب کنید.

5- عدم موفقیت

فرودگاه‌ها، به ویژه در هند، بعضی اوقات می‌توانند کمی و بین آن فاصله داشته باشند. اگر در یک شهر بزرگ زندگی نکنید، ممکن است طول بکشد تا برای پرواز واقعی به فرودگاه برسید. همچنين مشكلات و شلوغي در فرودگاه‌ها گاهي غيرقابل تحمل است. فرودگاه‌ها با صدای بلند، مکآن‌های شلوغ گیج کننده هستند. بررسی‌های امنیتی بی‌پایان، چک کردن در چمدان، فراموش کردن برخی موارد ضروری در چمدان، عدم توانایی حمل مواد غذایی و مایعات با شما و غیره.

شایستگی ها و اختلافات سفر با هواپیما

در کل، به راحتی می توان گفت که مانند بیشتر همه چیز، مسافرت هوایی نیز دارای جوانب مثبت و منفی است. آنچه در آن جوش می خورد واقعاً نیازهای شخصی و ترجیحات است. سفر بودن یا نبودن از طریق هوا تصمیمی است که باید بر اساس چندین متغیر مانند زمان، بودجه، فوریت و غیره باشد. بعضی از مردم فقط دوست دارند پرواز کنند.

منبع : www.alibaba.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *