از باغ آهو تا اسکله تفریحی کیش در سفر به کیش

از باغ آهو تا اسکله تفریحی کیش در سفر به کیش

شاید کیش را بتوان یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری در داخل کشور دانست زیرا سالانه تعداد زیادی از توریست های داخلی برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این جزیره ی بسیار زیبا در میان آب های نیلگون خلیج فارس به این منطقه سفر میکنند. کیش از سالیان گذشته بسیار طولانی محل زندگی قوم های ایرانی بوده است و قبل از آنکه طرح های توسعه در آن شروع بشود ساکنان بومی خود راداشته است. این جزیره بسیار زیبا منطقه تکس فری یا اصطلاحا بدون مالیات بوده و یکی از دلایلی که بسیاری از هموطنان آنرا به عنوان مقصدی برای گردشگری انتخاب میکنند قیمت کالاهایی است که مالیات ها و عوارض گمرکی شامل حالشان نمی شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را تعدادی از جاذبه های گردشگری این جزیره بیشتر آشنا کنیم.
باغ آهو
بوستان آهوان تور کیش یکی از بهترین جاذبه های گردشگری است کهدر این جیزیره وجود دارد. این پارک طبیعی که دارای مساحتی به اندازه ی ۲ هکتاراست از گونه های مختلف جانوری محافظت می کنند که از میان آنها می توان به شیر و روباه اشاره کرد. این مجموعه در اویل ده ی ۸۰ شمسی باز گشایی شد و از همان سال های ابتدایی فعالیت توانست توجه تعداد زیادی از گردشگران این منطقه را به خود جلب کند. این پارک طبیعی دارای امکانات رفاهی متعددی برای بازدید خانواده ها در خود جای داده است.
خانه بومیان
به اعلام سفر باتو ، خانه بومیان کیش به در سال های اخیر بر روی عموم باز شده است دارای قدمتی بالغ بر ۲ قرن دارد که هدف از انجام این کار و تبدیل آن به یکی از سایت های گردشگری در جزیره کیش آشنایی هرچه بیشتر توریست ها و کسانی است که به این جزیره مسافرت میکنند با فرهنگ بومیانی است که در این منطقه قبل از شروع طرح های توسعه ملی در این جزیره زندگی میکرده اند. یکی از خانه های که با موافقت میراث فرهنگی کیش از مالکان آن خریداری شد و بعد از انجام تغییرات و تعمیرات لازم آماده بازید برای همگان شد مربوط به یکی از خانواده های با اصل و نسب و ریشه دار این منطقه است. این خانه ها با هدف اشتغال زایی برای ساکنان بومی تغییر کاربری داده است و با داشتن بیش از ۱۰ اتاق و دو حیاط بزرگ توانسته است سهم زیادی در بر طرف کردن نیاز این مردمان از نظر مادی داشته باشد.
اسکله تفریحی کیش
یکی دیگر از جاذبه های پر طرفدار کیش اسکله تفریحی آن است این اسکله با طول بیش از ۴۰۰ متر توانسته امکانات تفریحی بسیار زیادی را برای بازدید کنندگان خود فراهم کند. این امکانات شامل انواع زیادی از ورزش های ابی مانند قایق سواری، قایق های پارویی، جت اسکی و اسکی برد است. شما میتوانید با قدم زدن بر روی این اسکله از زیبایی های خلیج فارسو سواحل مرجانی کیش نهایت استفاده را ببرید.
ساحل مرجانی کیش
یکی از جاذبه هایی که در سرتاسر دنیا برای بسیاری از گردشگران و توریست هایی که به سواحل و جزیره علاقه دارند، سواحل مرجانی است. این سواحل با داشتن آب های زلال و شفاف و همینطور حیوانات آبزی بسیار جذابی که در آنها وجود دارد به خاطر زیست بوم به وجود آمده به یکی از قطب های جذاب گردشگری تبدیل می شوند. حال جزیره زیبای کیش نیز از این موهبت الهی بی نصیب نبوده و شما می توانید در بخش شرقی جزیره و در کنار پلاژ بسیار زیبایی که در آنجا ساخته شده است و در کنار امکانات رفاهی تدارک دیده شده از این طبیعت بسیار زیبای دریایی نهایت لذت را ببرید.
جزیره هندورابی
این جزیره بسیار زیا و آرام در فاصله ی تقریبی ۲۰ کیلومتری از جزیره زیبای کیش قرار دارد و با داشتن قطری ۷.۵ کیلومتری دارای اندازه نسبتا بزرگی است. این جزیره دارای نقاط مرتفعی بوده که در نوع خود جالب توجه بوده و با داشتن خط ساحلی صخره ای جاذبه ای بسیار زیبا در نزدیکی کیش محسوب می شود. این جزیره بسیار زیبا تعداد سکنه ی بسیار کمی بوده چیزی در حدود ۲۰۰ نفر که به طور بسیار شدیدی از جوامع امروزی ایزوله شده هستند. اکثر این افراد با زبان عربی صحبت کرده و شغل آنها ماهیگیری میباشد.
کشتی یونانی
این جاذبه ی گردشگری به نوعی به نماد جزیره کیش تبدیل شده است و مهال است شما تصویر و یا کارت پستالی را دیده باشید که این کشتی از جزیره کیش در أن حضور نداشته باشد. کشتی یونانی در اصل اصالتی اسکاتلندی دارد و زادگاه آن را باید شهر گلاسکو دانست اما بعد از آنکه در ده ی بیستم شمسی توسط اسکاتلندی های ساخته شد به یونانی ها فروخته شد و یونانی ها از آن برای جا به جایی نفت استفاده می کردند تا اینکه در ده ی چهارم قرن قرن ۱۴ شمسی این کشتی به دلیل نداشتن دید کافی در سواحل کیش به گل نشست و به خاطر وزن بسیار زیادی که داشت با تلاش های بسیار زیاد امکان جا به جایی آن فراهم نبود تا ایمکه شرکت یونانی بعد از تخلیه کشتی آنرا به آتش کشیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *