آیا نازاتکس می‌تواند در جلوگیری ازبیماری کرونا موثر باشد؟

آیا نازاتکس می‌تواند در جلوگیری ازبیماری کرونا موثر باشد؟

همان طور که می‌دانید امروزه تمامی جهان درگیر یک بیماری همه گیر به نام کووید ۱۹ شده‌اند که توانسته تاکنون جان بسیاری از افراد را بگیرد. از این رو با مطالعه بیشتر در خصوص این بیماری و راه‌های ورود آن به بدن و همچنین روش‌های مؤثر در درمان آن نیز می‌توانید در کاهش احتمال درگیر شدن به این ویروس کمک بسیاری کنید. کووید ۱۹ می‌تواند باعث بروز عوارض ریوی مانند ذات‌الریه و یا حتی در موارد شدیدتر، سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) شود. همچنین یکی دیگر از عوارض احتمالی ویروس کرونا سپس(Sepsis) می‌باشد که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به ریه‌ها و سایر اندام‌ها شود.

یکی از مهم‌ترین راه‌های ورود ویروس کرونا به بدن، مجاری تنفسی است که می‌تواند بسیار سریع بدن را درگیر این ویروس کند. به همین دلیل می‌توان با کمک راهکار‌ها و یا دارو‌های مؤثر از ورود آن به داخل مجاری تنفسی و بدن جلوگیری کرد. یکی از دارو‌های مؤثر در این زمینه نازاتکس است که می‌تواند تأثیر بسیاری بر روی کاهش میزان جلوگیزی از ورود ویروس کرونا به داخل بدن از طریق مجاری تنفسی داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص این بیماری واگیردار و یکی از راه‌های ورود آن به بدن انسان بیشتر توضیح بدهیم. همچنین قصد داریم تا داروی مؤثری با نام نازاتکس را برای جلوگیری از این بیماری به شما معرفی کنیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

راه‌های انتقال ویروس کرونا

کووید ۱۹ یکی از بیماری‌های عفونی است که عامل اصلی آن ویروس کرونا می‌باشد. انتقال ویروس کرونا به بدن انسان می‌تواند از راه‌های مختلفی صورت گیرد، اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه ورود این ویروس به بدن از طریق ترشحات تنفسی است که معمولاً از طریق سرفه، عطسه و یا آبریزش بینی انتقال پیدا می‌کند. این ترشحات که از طریق مجاری تنفسی وارد بدن انسان می‌شود می‌تواند از فاصله‌ای در حدود ۲ متر و یا نزدیکتر به بدن فرد دیگری به واسطه فرد بیمار منتقل شود.

علاوه بر این مسأله، ذرات آلوده پس از سرفه و یا عطسه فرد بیمار به مدت ۳ ساعت در هوا به صورت معلق باقی می‌مانند و می‌توانند سایر افراد را از طریق تنفس و یا مخاط چشم‌ها آلوده کنند. بنابراین یکی از مهم‌ترین کار‌ها برای جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری خود مراقبتی و رعایت اصول پیشگیری است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اما یکی دیگر از روش‌های مفید برای جلوگیری از ورود این ویروس به داخل بدن، استفاده از دارو‌های مؤثر می‌باشد که به واسطه خواصی که دارند می‌توانند در این راه کمک بسیاری کنند. ما در این مقاله اسپری بینی نازاتکس را به شما معرفی می‌کنیم.

راه‌های پیشگیری از بیماری کرونا

راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا به شرح زیر می‌باشند:

  • شست‌و‌شوی مداوم دست‌ها
  • استفاده از ماسک در اماکن عمومی
  • رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی
  • استفاده از داروهای موثر مانند اسپری نازاتکس

در هنگام استفاده از ماسک باید یکسری نکات را رعایت کنید که از قبیل شستن دست‌ها قبل و بعد از پوشیدن ماسک می‌باشد. همچنین در صورتی که در اماکن شلوغ‌تر و پر رفت و آمد حضور دارید بهتر است از دو ماسک برای خود استفاده کنید. همچنین در رابطه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، فاصله بین افراد در محیط باز باید حتماً در حدود ۱ متر و یا بیشتر از آن باشد.

علاوه بر این در اماکن بسته بهتر است در فاصله نزدیک به سایر افراد قرار نگیرید و چنانچه مجبور بودید تا در این فضا‌ها حضور داشته باشید سعی کنید با باز کردن پنجره‌ها و یا تهویه مناسب گردش هوا را امکان‌پذیر کنید.

همان طور که به آن اشاره کردیم یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از بروز بیماری کرونا استفاده از دارو‌های درمانی است. بهتر است از دارو‌هایی استفاده کنید که خاصیت گیاهی دارند زیرا نسبت به دارو‌های شیمیایی دارای عوارض کمتری می‌باشند. یکی از این دارو‌های مؤثر در جلوگیری از بیماری کووید ۱۹، اسپری بینی نازاتکس است که برای استفاده از آن تنها کافی است تا در طول روز چندین نوبت، یک پاف از آن را در هر سوراخ بینی خود بزنید. اینکار به دلیل مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی می‌تواند در جلوگیری از ورود ویروس و یا میکروب‌ها به داخل بینی و در نهایت آلوده کردن بدن بسیار مؤثر باشد.

معرفی اسپری نازاتکس در جلوگیری از بیماری کرونا

این اسپری بینی که از ترکیباتی مانند اسانس گیاه اوکالیپتوس و نعناع فلفلی تشکیل شده است، به دلیل ویژگی‌های منحصر بفردی که دارد می‌تواند در کاهش احتمال ورود ذرات آلوده به ویروس از طریق مجاری تنفسی به داخل بدن جلوگیری کند.

این دارو دارای ویژگی‌هایی همچون اثرات ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی، مرطوب کنندگی مخاط و رفع خشکی بینی می‌باشد که با اثرات مرطوب کنندگی و تمیز کردن مجاری تنفسی، به رفع احتقان و سایر علائم نازال رینیت آلرژیک، سرماخوردگی و دیگر بیماری‌های ویروسی مانند کرونا ویروس کمک بسیاری می‌کند.

اسپری نازاتکس با حرکت طبیعی مژک‌های بینی به پاک‌سازی محوطه بینی و سینوس‌ها کمک بسزایی می کند. در واقع یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا می‌باشد.

همان طور که در این مقاله به آن اشاره کردیم یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا به داخل بدن، مجاری تنفسی است و به همین منظور باید از روش‌هایی استفاده کنید که از ورود این ویروس به داخل مجاری تنفسی جلوگیری شود. یکی از روش‌های مؤثر استفاده از دارو‌های گیاهی است که در اینجا ما به معرفی اسپری بینی نازاتکس پرداختیم. این دارو به دلیل داشتن ترکیباتی همچون اوکالیپتوس و نعناع فلفلی دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی است و همچنین دارای اثرات ضد التهابی نیز می‌باشد.

استفاده از این فرآورده در طول روز، علاوه بر اینکه از ورود ویروس کرونا به داخل مجاری تنفسی جلوگیری می‌کند باعث تسکین دهندگی سرفه و یا مشکلات تنفسی در زمان بروز بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی، برونشیت و یا کووید ۱۹ می‌شود. این اسپری به دلیل گیاهی بودن ترکیبات آن هیچ گونه عارضه‌ای ندارد و با خیالی آسوده می‌توانید آن را تهیه کنید و از آن به راحتی استفاده نمایید. البته باید توجه داشته باشید که این فرآورده نیز مانند تمام فرآورده‌های طبیعی دیگر ممکن است باعث بروز حساسیت و یا واکنش‌های آلرژیک شود که در این صورت باید از ادامه مصرف آن خودداری نمایید.

لازم به ذکر است اسپری بینی نازاتکس برای کودکان زیر 4 سال ممنوع است.

تهیه و تنظیم: شرکت اکسیر گستر اسپادانا

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *