در مورد غذاهای استانبول چه می دانید؟

در مورد غذاهای استانبول چه می دانید؟

شاید بتوان یکی دیگر از جاذبه های کشور ترکیه را غذاهای آن دانست. این کشور در کنار اثار تاریخی بسیار نفیس و زیبایی که دارد توانسته است یکی از بهترین منوهای غذایی را در اختیار گردشگران خارجی و توریست ها مخصوصا ایرانی ها قرار دهد این کشور به دلیل قرابت فرهنگی که با فلات ایران زمین در طول تاریخ داشته است به یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری برای ما ایرانیان تبدیل شده است و از همین رو شما زمانی که با منوهای خوراکی در این کشور خصوصا استانبول مواجه می‌شوید مواردی توجه شما را به خود جلب خواهند کرد که ممکن است برایتان بسیار جالب و شگفت انگیز باشد که چقدر تشابه در طعم ها و نام ها در غذاهای این دو ملت دیده می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را تعدادی از این غذاهای خوشمزه و لذیذ اشنا کنیم.

لهمجون

یکی از غذاهایی که در ترکیه در هر کوی و برزن می‌توانید آنرا نوشه جان کنید لهمجون یا پیتزای ترکی است که از ترکیب گوشت چرخ کرده و پیاز و فلفل بر روی تیکه ای نان نازک و گرد در تنور حاصل می‌شود. به این صورت که گوشت را چرخ کرده و با فلفل و پیاز بر روی نانی بسیار لذیذ و نازک که شبیه به نان پیتزا است قرار می‌دهند سپس آنرا در تنور گذاشته و بعد از پخته شدن به طور کامل با جعفری خورد شده زیاد و همینطور اب لیموی تازه برای شما سرو میکنند باید این نکته را مورد توجه قرار دهدید که این غذا حتما باید به صورت گرم و تازه از تنور در آمده میل شود تا از طراوت و لذیذ بودن آن چیزی کم نشود.

بالیک اکمک

این غذا در تور استانبول ممکن است برای شما نا اشنا باشد اما اگر این کلمه را بخواهیم ترجمه کنیم باید بگوییم این غذای نان و ماهی است بله درست متوجه شدید این غذا به دلیل نزدیکی استانبول با کانال های آبی و دریا های زیادی که در اطرافش قرار دارد به رژیمی بسیار پر طرفدار تبدیل شده است. گفتنی است که غذاهای دریایی در استانبول بخش بسیار زیادی از رژیم مردمان این منطقه را تشکیل داده است و در محله کورتاکوی این موضوع را می‌توانید به طور کامل مشاهده کنید و آنرا از نزدیک لمس کنید علاوه بر این غذاهای شاده غذاهای دریایی دیگری نیز در رستوران های استانبول پبدا می‌شود که می‌تواند برای شما بسیار لذیذ و جذاب باشد.

کباب ترکی

به گزارش سفر باتو ، دیگر احتیاجی به توضیح درباره این کباب بسیار دوستداشتنی زیرا انواع آنرا در ایران می‌توانید پیدا کنید و نوشه جان کنید اما هیچ غذایی را نمی توان با طعم واقعی آن چشید مگر در زادگاه همان غذا. در ترکیه انواع و اقسام کباب های ترکی را پیدا خواهید کرد از انواع تیز و تند آن گرفته تا انواع آبدارش بسته به ذائقه‌ی شما طعم های آن نیز تغییر خواهند کرد اما ما به شما پیشنهاد میکنیم در میان همه‌ی این کباب ها اسکندر کباب و شاورما را زودتر از همه امتحان کنید زیرا ارزشش را دارد.

بورک

قطعا نام این غذا یا میان وعده بسیار لذیذ را تا به حال شنیده اید بورک نام غذایی است که از خمیرهای بسیار نازک یوفکا و یا فیلو ساخته می‌شود و بعد از آنکه میان آنرا با انواع و اقسام افزودنی ها پر کردند در اختیار شما قرار خواهند داد. به این صورت که ابتدا خمیر های نازک را با گوشت چرخ کرده و یا هر ماده ی غذایی که مورد پسندتان است پر میکنید سپس آنها بعد از پیچاندن و بسته بندی کردن درون فر قرار میدهید و یا با روغن زیاد سرخ می‌کنید. این وعده ی بسیار لذیذ در تمامی ساعات شبانه روز با انواع زیادی از افزودنی ها قابل تنوشه جان کردن است مثلا در وعده صبحانه می‌توانید بورک پنیری را سفارش دهید.

سیمیت

این غیر ممکن است که به ترکیه و استانبول سفر کرده باشید و عطر و بوی این نان بسیار خوشمزه و دوستداشتنی به مشامتان نرسیده باشد. سیمیت در جای جای خیابان های استانبول دیده می‌شود و تفاوت نمیکند که شما متعلق به کدام طبقه ی اجتماعی هستید روز خود را به طور حتم بااین نان بسیار خوشمزه آغاز خواهید کرد. سیمیت که به نان سنتی ترک ها نیز مشهور است پر شده است کنجدهای برشته شده که عطر و بوی آن را چند برابر می‌کند. جالب است که بدانید این نان با قیمت هایی بسیار ارزان و پایین در دسترس است و لازم نیست شما برای سیر شدن و نوشه جان کردن آن هزینه هایی آنچنانی پرداخت کنید.

ایچلی کوفته

در آخر برای شما یکی دیگر از غذاهای لذیذ ترکیه را آورده ایم به نام ایچلی کوفته که تشکیل شده است از خمیر نازکی که در میان آن گوشت چرخ کرده قرار دارد و در روغن بسیار زیادی سرخ می‌شود و بسیار پر طرفدار است.
در این مقاله سعی شد تا تعدادی از غذاهای پر طرفدار کشور ترکیه را برای شما توضیح دهیم تا در سفرهای خود به شهر استانبول آنها را نوشه جان کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *