جاذبه‌های هند و باکو که باید حتما در سفر به این دو مکان دید

جاذبه‌های هند و باکو که باید حتما در سفر به این دو مکان دید

هند کشوری بسیار زیبا در جنوب آسیا است. این کشور در شمال از کوه‌های هیمالیا تا مناطق استوایی و گرمسیری را شامل می‌شود. از نظر پهناوری هند هفتمین کشور بزرگ دنیا است. جمعیت هند به یک میلیارد نفر می‌رسد و از نظر گوناگونی مردم هند دارای 2000 قومیت مختلف هستند و ادیان زیادی را در میان خود جای داده‌اند. برخی از زیباترین نقاط هند را با هم مرور خواهیم کرد. همچنین به زیبایی های شهر باکو هم میپردازیم که یک شهر درحال رشد از نظر گردشگری در کشور آذربایجان است.

کاخ هوا محل جیپور
این کاخ در تور هند بسیار زیبا با نمای سرخ رنگ خود یکی از زیبا‌ترین ساختمان‌ها و کاخ‌های هند است. این کاخ به نام کاخ باد نیز شناخته می‌شود. کاخ هوا محل دارای 953 پنجره است که به آن جلوه‌ای خیره کننده داده است. ساخت این سازه به سال 1799 میلادی باز میگردد و معماری آن زبانزد بسیاری از متخصصان در سراسر دنیا است.
پارک ملی بنداوگر هند
به گزارش سفر باتو ، حیات وحش هند بسیار غنی بوده و آنجا می‌توانید پستانداران مختلفی را مشاهده کنید. یکی از پارک‌های ملی محبوب هند برای مشاهده حیات وحش پارک ملی بنداوگر است. در آنجا می‌توانید پلنگ، خرس، گاومیش و موجودات بسیاری را از نزدیک و در محل زندگی طبیعی‌شان مشاهده کنید.
معبد رانکپور
این مبعبد بسیار باشکوه یکی از هنرهای معماری بسیار زیبای جهان شناخته می‌شود. ساخت آن به قرن 15 میلادی باز می‌گردد و 50 سال ساخت آن به طول انجامیده است. این معبد 80 گنبد مختلف دارد و درونش می‌توانید 29 سالن مختلف را مشاهده کنید. ستون‌های این معبد به 1444 عدد می‌رسند. از خصوصیات این معبد کنده کاری‌ها و زیباسازی‌های درونی آن است و منجر به این شده که تمامی ستون‌های آن با یکدیگر متفاوت و خاص باشد.
مناره قطب
یک مناره بسیار زیبا و آجری در هند و مسجد قوت الاسلام واقع شده که جزو دیدنی‌ترین سازه‌های آنجا است. ارتفاع آن به 80 متر می‌رسد و بلند ترین سازه آجری در دنیا است. در نزدیکی آنجا ستون معروف آهن نیز قرار دارد که جزو شگفتی‌های تکنولوژی در هند قدیم بوده است و فلزی در آنجا در آن دوران استفاده شده که زنگ نمیزند که در نوع خود بی‌نظیر است.
کاخ میسور
از دیگر کاخ‌های بسیار زیبای هند باید به کاخ زیبای میسور اشاره کرد. این قصر دیدنی از سنگ‌های مرمر و سبک معماری خاص در ترکیب معماری ایرانی، هندو، گوتیک و راپولی است. کاخ میسور دارای 3 طبقه مختلف است و جشن‌ها و مراسم‌های گوناگونی در آنجا برگزار میگردد.
قلعه عامر
در نزدیکی شهر جیپور قلعه‌ای به نام عامر قرار گرفته است. این قلعه با دارا بودن کنده کاری و کاشی‌های زیبایش معروف است و نمایی طلایی رنگ دارد. در درون این کاخ یک اتاق وجود دارد که سقف آن از شیشه ساخته شده است. به صورتی که می‌توان آسمان را در آنجا مشاهده کرد.
معبد آمون میناکشی
این معبد بسیار زیبا که ساخت آن به قرن 6 میلادی باز می‌گردد یکی از زیباترین معابد دنیا است. حکاکی‌های روی این بنا بسیار ظریف و زیبا کار شده اند و به آن جلوه و شکوهی بی‌نظیر می‌بخشند. در آنجا خدایان مختلف پرستش میشد که برای هرکدام از آنها یک برج مخصوص اختصاص یافته است. در داخل آنجا هم با انواع تزئینات زینت بخشیده شده است.
غار آجانتا
این غار بسیار زیبا مربوط به دوران بسیار قدیم و قرن 7 میلادی است. در آنجا کنده کاری درون یک غار انجام شده و ستون‌ها و نقش‌هایی بسیار زیبا در آن ایجاد شده است. نقاشی‌های این کاخ بسیار زیبا هستند و زندگی مردمان در آن زمان را نشان می‌دهند. آنجا محلی برای عبادت مردم به‌حساب می‌آمده است.
پارک ملی کانها
یکی از بهترین پارک‌های ملی برای مشاهده حیوانات وحشی در طبیعت پارک ملی کانها است این پارک بسیار زیبا دارای مراتع بسیار زیبا و جنگل‌های بامبو و همینطور تالابی به نام تالاب سلیمان است. کتاب جنگ که یک کتاب قدیمی و رمان معروف است بر اساس الهام از این پارک زیبا نوشته شده است.
باکو
در ادامه به برخی دیدنی‌های زیبای شهر باکو خواهیم پرداخت این شهر در آذربایجان بسیار آرام و زیبا است و مردمانی خونگرم را در خود جای داده است.
قلعه دختر یکی از مهم‌ترین زیبایی های تور باکو است. این قلعه یا ارگ زیبا ارتفاع 29 متری دارد و هزار سال از ساخت آن می‌گذرد. این برج زیبا نمادی از معماری اصیل این شهر است و در گذشته احتمال می‌رود که معبدی زرتشتی بوده است. از بهترین تجربه‌هایی که در باکو می‌توانید داشته باشید دیدن منظره زیبای شهر از بالای این برج است.
به گزارش سفر باتو ، ایچری شهر یا بافت قدیمی باکو بخش بسیار دیدنی و توریستی آنجا است. این منطقه دارای نقاط تاریخی و آثار باستانی جالبی است. کاخ شروان شاهان، دروازه مراد و قلعه دختر در این منطقه قرار دارند. در آنجا می‌توانید حمام‌های قدیمی و مساجد را ملاحظه کنید.
از نقاط دیدنی جدید تور باکو برج‌های سه‌گانه شعله است. این برج‌ها با ارتفاع 182 متر و معماری خیره کننده به عنوان نماد جدید این شهر شناخته می‌شوند و منظره بسیار زیبایی به شهر بخشیده‌اند. در هر نقطه از شهر می‌توان این برج‌ها را ملاحظه کرد و در شب آنجا به رنگ پرچم آذربایجان نورپردازی میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *