نکاتی در مورد برگزاری تور تفلیس

ایبریا نام قدیمی شهر تفلیس است که به علت وجود چشمه های آب گرم به شهر تفلیس تغییر نام داد. بنابراین علت اصلی برگزاری تور گرجستان تفلیس همین چشمه های آب گرم می باشد. این شهر به عروس قفقاز مشهور است و پایتخت گرجستان به حساب می آید. همچنین گردشگران زیادی از طریق تور به این بهشت کوچک سفر می کنند و از تعطیلات خود نهایت لذت را می برند. زبان اصلی این شهر گرجی است، واحد پول آنها لاری می باشد، از نظر زمانی تهران نیم ساعت عقب تر از تفلیس است.

تفلیس به علت وجود رشته کوه های قفقاز و سواحل دریای سیاه دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و شهر بادگیری می باشد. بنابراین آب و هوای گرم در فصل تابستان و آب و هوای سرد در فصل زمستان را تجربه می کند. در نتیجه فصل فصل بهار و تابستان بهترین گزینه جهت سفر به شهر تفلیس از طریق تور می باشد‌.

نکاتی در مورد برگزاری تور تفلیس

تور تفلیس

برگزاری تور تفلیس به علت ازدیاد گردشگران و توریست ها سال به سال افزایش می یابد. زیرا ارزان بودن هزینه های سفر، عدم نیاز به ویزا، جاذبه ها و دیدنی های گردشگری، تاریخی و آشپزی این شهر را به مقصدی محبوب برای توریست ها مبدل کرده است.

برگزاری تور تفلیس در بهترین زمان

از نکات کلیدی برگزاری تور تفلیس اطلاع از زمان مناسب است. البته در هر فصل یا هر زمانی می توانید به این شهر سفر کنید، اما فصل های بهار و پاییز برای شما بسیار دلپذیر می باشند. تابستان های تفلیس خیلی گرم و غیر قابل تحمل هستند و همچنین اماکن تاریخی و محل های توریستی از گردشگران و توریست ها مملوء می باشند.

گزینه های مناسب حمل و نقل در تور تفلیس

وسیله حمل و نقل بر قیمت و چگونگی برگزاری تور تفلیس تاثیر می گذارد. البته رفت و آمد در این شهر کار بسیار ساده ای است. طوری که گزینه های مناسب حمل و نقل عمومی در اختیار مسافران قرار می گیرند. همچنین وسایل حمل و نقل عمومی شامل دو خط مترو، قطار کابلی، خطوط بی شمار اتوبوس، مینی بوس مارشروتکا و تاکسی هستند که مسافران را به مقاصد مختلف منتقل می کنند. البته اگر می خواهید با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنید جداگانه بلیط را خریداری کنید یا از کارت اعتباری ویژه استفاده کنید.

تور تفلیس هم زمان با فصل خرید

اواسط دی تا اواسط بهمن( ماه های ژانویه تا فوریه) مراکز خرید شهر تفلیس تخفیفات کالکشن لباس های پاییزی و زمستانه خود را شروع می کنند. همچنین اواسط خرداد تا اواسط شهریور (ژوئن تا آگوست) تخفیفات کالکشن لباس های بهاره و تابستانه را آغاز می کنند. البته در برخی تعطیلات خاص برای مشتریان و توریست ها تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرند که این تخفیف بیشتر پنجاه درصد می باشند. بنابراین توریست ها می توانید اجناس مورد نظر خود را با نصف قیمت خریداری کنند.

هتل های مختص به تور تفلیس

برگزاری تور تفلیس در بهترین زمان

هتل هالیدی این

یکی از هتل های محبوب بین توریست ها و گردشگران هتل چهار ستاره هالیدی این است. در نتیجه این هتل با توجه به امکانات بی نظیر و باکیفیت می تواند میزبان خوبی برای مسافران باشد. امکانات این هتل شامل سالن ورزشی، استخر، اتاق های مجلل و بزرگ، رستوران های عالی و پرسنل خوب است.

هتل رادیسون بلو

یکی دیگر از هتل های محبوب گردشگران و توریست ها در شهر تفلیس هتل رادیسون بلو است که بهترین امکانات همراه با سرویس های منحصر به فردی به مسافران ارائه می دهد.

جاذبه های گردشگری مختص به تور تفلیس

قلعه ناریکالا

قلعه ناریکالا در کوه متاتسمیندا واقع شده است که یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین بناهای شهر تفلیس می باشد. تا جایی که لقب قلب و روح تفلیس را به خود اختصاص داده است.

باغ های بوتانیکال

یکی از باغ های سلطنتی شهر تفلیس است که در سال ۱۸۴۵ مورد بازدید عموم قرار گرفت. در نتیجه به یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم در شهر تفلیس شهرت پیدا کرد.

کلیسای کاشوتی

این کلیسا در مرکز شهر تفلیس واقع می باشد که بنای آن توسط اشراف و نقاشی آنها توسط نقاش گرجستانی کشیده شده است.

کلیسای اسمیندا سامبا

ساختمانی باشکوه که روی تپه سنت الیاس بنا شده است و بزرگترین کلیسای شهر تفلیس می باشد.

مجسمه مادر تفلیس

مجسمه ای به نام ددا یا کارتلیس که در بیرون شهر تفلیس و روی تپه سولولاکی ساخته شده است

کلیسای آنچیسخاتی

قدیمی ترین کلیسا در شهر تفلیس کلیسای آنچیسخاتی است.

پل پیس

پلی در امتداد رودخانه کورا جهت اتصال تفلیس جدید به تفلیس قدیم بنا شده است.

حمام های حرارتی در آبانتوبانی

در ارتفاع و امتداد جاده ابریشم که در زمان امپراتوری روسیه ساخته شده است که تعداد آنها شصت و سه واحد بود و تنها پنج واحد باقی مانده است.

شهر قدیمی تفلیس

شهری با بافت قدیمی، کوچه های باریک و خانه های بزرگ با معماری کج که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *