معرفی پرطرفدارترین روش های لاغری

معرفی پرطرفدارترین روش های لاغری

عمل اسلیو معده یکی از پرطرفدارترین روش های لاغری سریع است. کسانی که از چاقی مفرط رنج می برند، اغلب با ورزش یا رژیم های غذایی نمی توانند وزن کم کنند. انجام عمل های زیبایی برای این افراد بسیار لازم است چرا که چاقی عوارض بسیار بدی برای بدن داشته و سلامتی فرد را به خطر می اندازد. گاه هزینه عمل اسلیو معده بسیار کمتر از هزینه درمان بیماری های ناشی از چاقی است. برای مثال اگر شما به دلیل چاقی مفرط دچار بیماری فشار خون شوید، یک عمر باید به دنبال درمان و دکتر برای کنترل این بیماری باشید اما اگر به موقع فکری برای تناسب اندام خود کنید، دیگر نیازی به هزینه های اضافی نخواهید داشت. چنانچه برای درمان چاقی خود هنوز با روش اسلیو معده آشنا نشده اید، می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد این نوع عمل به دست آورید. در پایان نیز شما با یکی از بهترین متخصصان جراحی زیبایی در ایران آشنا خواهید شد.

عمل جراحی اسلیو معده و تفاوت آن با عمل بای پس معده

دو روش برای جراحی لاغری وجود دارد، یکی عمل اسلیو معده و دیگری بای پس معده نام دارد. در عمل بای پس کیسه معده تنها 28 گرم جای برای غذا دارد. چرا که بقیه قسمت ها مسدود شده اند. در این عمل، قسمتی از معده جدا شده و ترشح هورمون گرسنگی نیز کاهش می یابد اما از آنجایی که بحث ما در این مقاله بر روی موضوع عمل اسلیو معده متمرکز است، در ادامه بیشتر با این نوع عمل آشنا خواهید شد.

در عمل اسلیو معده بخشی از معده بیمار برداشته شده و آنچه می ماند بیشتر شبیه به آستین پیراهن است از آنجایی که آستین در انگلیسی اسلیو نامیده می شود، به این نوع عمل، اسلیو معده گفته می شود؛ اما در روش بای پس هیچ قسمتی از معده از بدن خارج نشده و تنها مسیر غذا تغییر می کند. بخشی از غذا مستقیما وارد روده شده و از بدن خارج می شود؛ اما در هر دو روش، از آنجایی که بدن بیمار بعد از عمل به مقدار کافی ویتامین و مواد معدنی دریافت نمی کند، باید حتما زیر نظر پزشک داروهای ویتامین و مکمل مصرف کنند.

چه کسانی برای انجام عمل اسلیو معده مناسب اند؟

کسانی باید کاندید عمل اسلیو معده باشند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • بعد از شش ماه ورزش و رژیم غذایی زیر نظر متخصص، موفق به کاهش وزن نشده باشند.
 • دارای چاقی مفرط، یعنی بیش از 45 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشند.
 • از نظر ذهنی آمادگی تغییرات اساسی در رژیم غذایی میزان تحرک و سبک زندگی خود باشند.
 • از عهده پرداخت هزینه عمل اسلیو معده برآیند.
 • بیماری های جانبی مانند فشار خون یا دیابت نداشته باشند.
 • دارای سلامت روحی و روانی باشند.
 • فاقد اعتیاد به مواد مخدر و الکل باشند.

هزینه عمل اسلیو معده شامل چه مواردی می شود؟

هزینه عمل اسلیو معده شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه جراح برای عمل اصلی
 • هزینه تجهیزات و تسهیلات مورد استفاده در طول عمل
 • هزینه سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایش ‌ها
 • هزینه ویزیت قبل و جلسات مشاوره قبل و بعد از عمل

اما آنچه بیشتر بر روی هزینه عمل اسلیو معده تاثیرگذار است، محل انجام عمل، دستمزد شخص جراح، نوع بیمه و شهری است که در آن عمل خواهید شد. شما بعد از عمل نیز به مربی و مشاور مخصوص برای ورزش و رژیم نیاز خواهید داشت. هزینه مکمل های غذایی و مواد معدنی و هزینه جراحی های جانبی برای از بین بردن پوست اضافی یا شل شدگی نیز بخشی از هزینه های این نوع جراحی محسوب می شوند.

چرا با توجه به هزینه عمل اسلیو معده، بسیاری از آن استقبال می کنند؟

این عمل، نتیجه فوق العاده ای در کاهش وزن دارد. با اینکه حجم معده کم می شود، اما انتهای روده دست نمی خورد. مدت زمان ریکاوری کوتاه و امکان ابتلا به فتق داخل شکم بسیار کم است. سایر مزایای تین عمل به شرح زیر است:

 • رسیدن به نتیجه دلخواه در کوتاه یا درازمدت. به این معنی که بیمار بعد از انجام عمل از همان روز های نخستین تا مدت ها بعد نتایج این عمل را مشاهده می کند.
 • عوارض این عمل در کوتاه مدت بسیار کم است.
 • انجام عمل اسلیو معده بیش از سایر انواع عمل در ایران قدمت داشته به همین دلیل تجربه پزشکان در انجام آن بیشتر است.
 • با این عمل، می توان بیماری فشار خون یا دیابت نوع دوم را تا حدودی کنترل و یا درمان کرد.

C:\project\drshahryarazizi.com\Temporay\Reportage\Dr-Azizi-Ok-02-1536x544.jpg

جمع بندی

عمل اسلیو معده یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی لاغری در ایران است. این عمل به کسانی توصیه می شود که با ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اند اضافه وزن خود را کاهش دهند؛ اما این تنها شرط پذیرفته شدن شما برای انجام این عمل نیست، اگر فردی دارای بیماری روحی و روانی باشد و یا برای تغییر سبک زندگی خود بعد از عمل آمادگی کامل را نداشته باشد، برای این عمل کاندید مناسبی نیست. عمل اسلیو برای کسانی مناسب است که بیش از 45 کیلو اضافه وزن داشته باشند. انجام این عمل به دلیل عوارض کمتر، نتیجه گیری بهتر، خونریزی کمتر، کم بودن احتمال بزرگ شدن و کش آمدن معده و سایر مزایای دیگر بسیار پرطرفدار است. اگر به دنبال پزشکی باتجربه برای مشاوره یا انجام این عمل می گردید، با مراجعه به سایت drshahryarazizi.com می توانید با دکتر شهریار عزیزی و تخصص ایشان بیشتر آشنا شده و برای گرفتن وقت ویزیت با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *