اندازه ناوگان ریلی رجا چند واگن است؟

اندازه ناوگان ریلی رجا چند واگن است؟

در سال 1376 شرکت مسافربری رجا مرکزهای مربوطه جهانی، در سمت ایجاد تحولاتی بنیادی، پیشرفت کیفیت، بیان خدمات در صنعت مسافربری ریلی، تصمیمی بود که به صورت واگذاری در فعالیت کارهای مسافربری از سمت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، به موسسه حمل و نقل ریلی رجا گرفتند. از این زمان به بعد موسسه رجا با نیروهای متخصص و کارکرده که شغلی مرتبط با این حوزه داشتند، همچنین با حمایت و سرمایه ملی توانست قطارهای مدرن را وارد کشور کند و واگن های مورد نیاز خود را از منبع های خارجی و داخلی در سمت پاسخگویی به رشد و پیشرفت درخواست حمل و نقل ریلی در کشور و همچنین رعایت کردن استانداردها برای کسب رضایت مشتری به طور مساوی بدست آورد و در این زمینه رشد روز افزونی داشته باشد.

موسسه رجا توانست از سمت تسهیل در خرید بلیط قطارها و خدماتی که ارائه می دهد، برای بهتر شدن کیفیت کترینگ، افتتاح کردن خدمات رفاهی برای قطارهای بسیار مدرن در راه های که پر رفت وآمد است، همچنین با بهره گیری از حضور مهماندارانی عالی محبوبیت زیادی کسب نماید، قطار رجا مانند قطار فدک این امکان را برای افراد فراهم آورده است تا با فشردن دکمه مهماندار واگن را احضار کرده و غذای مورد نظر خودتان را از مهماندار درخواست کنید.

با قطارهای موسسه رجا آشنا شوید

موسسه رجا برای مسافران خود امکاناتی را قرار داده است که در چند مورد می توان نوشت:

کوپه های چهار تخته: در واقع این کوپه ها بسیار پر طرفدار هستند از لحاظ کیفیت خدمات و سطح کیفی در سطح بسیار بالایی قرار دارند برای سفرهای خانوادگی این کوپه بهترین گزینه است.

کوپه های صندلی/ سالنی:در واقع این دسته را باید از نظر قیمت جزء ارزان ترین کوپه ها در ناوگان بلیط دانست، اما در عین حال که قیمت بسیار ارزانی دارند کیفیت بالایی هم دارند نکته دیگر در مورد این نوع کوپه ها این که، کوپه های سالنی در روز حرکت می کنند، همچنین آن ها بیشتر سفرهای جمعی و تور گردانی مناسب می باشد.

کوپه های شش تخته: این نوع از کوپه ها دارای قیمت مناسبی هستند، از این نظر برای مسافران کامل مقرون به صرفه هستند و در اقتصادی ترین سطح قرار می دهند، این نوع از کوپه ها بیشتر برای سفرهای گروهی و دانشجویی، سازمان های مذهبی و هیئت ها مناسب هستند.

خدمات حمل خودرو با قطار

آن دسته از افرادی که قصد دارند خودروی خود را به همراه ببرند شرکت رجا در این حالت امکاناتی را فراهم کرده است، و با شرایط و ظوابطی که دارا است مسافران می توانند از آن استفاده کنند. افرادی که قصد بردن خودرو را دارند باید دقت داشته باشند که باک بنزین خودرو پر نباشد و بیشتر از یک چهارم حجم باک باشد. طول خودرو نباید بیشتر از 158 سانتی متر و عرض آن بیشتر از 280 سانتی متر باشد.

هر واگن قطار رجا چه امکاناتی دارد؟

قطار رجا دارای امکانات زیادی از جمله اینترنت پر سرعت در هر واگن و همچنین در دو طرف واگن توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد و برای حفظ بیشتر بهداشت مسافران سرویس های بهداشتی استفاده شده در این قطار به طور کامل الکترونیک هستند، در هر واگن مهمانداری ساکن است تا بتواند به مهمانان خدمات ارائه دهد.

نحوه گردش در راه آهن با قطارهای رجا به چه صورت است؟

مسافران حاضر در قطار دوست دارند که در مسیر از طبیعت جذاب دیدن کنند، شرکت رجا این امکان را برای مسافران فراهم کرده است تا این زیبایی را به مسافران نشان دهد در این حالت مسافران می توانند پیاده شوند و از طبیعت زیبای مسیر لذت ببرند، امکان پیاده شدن در ایستگاه نیز وجود دارد در نتیجه قطارهای گردشگری وجود دارد که این امکان را به طور کامل برای مسافران فراهم می کند و مسافران با هدف گردش از قطار پیاده می شوند، برای مثال می توان به قطار گردشگری شمال اشاره کرد که در چندین ایستگاه برای پیاده شدن مسافران توقف های طولانی دارد، مسافران می توانند پیاده شوند و از طبیعت عکاسی کنند، برای مثال اکثر مسافران در ایستگاه پل ئرسک پیاده می شوند و به عکاسی می پردازند چرا که این پل تاریخی بسیاز زیبا و جذاب است.

انواع قطار های رجا

قطار لوکس 4 نفره (32نفره)

این نوع از قطار رجا دارای دو نوع واگن است: 32 نفره آلمان غربی و 36 نفره آلمان شرقی. بهای بلیط رجا هر دو یکسان است اما تنها تفاوت این دو با هم وجود 8 کوپه در قطار 32 نفره و همچنین 9 کوپه در قطار 36 نفره است در مقایسه با قطارهای دیگر دارای فضای دلبازتر و بیشتری است، 4 تخت در هر کوپه این قطار وجود دارد و تمام این کوپه ها مجهز به سیستم تهویه هوا، سرویس خواب و سیستم صوتی است. مسیر این قطارها: قزوین- مشهد، زنجان- مشهد، تهران- مراغه، غم- مشهد، سمنان- مشهد و مسیرهای بین المللی سوریه و ترکیه می باشد.

قطار پلور سبز رجا

این قطار دارای 10 کوپه 4 نفره است و یک کوپه به مهماندار قطار اختصاص دارد. واگن های پلور سبز مجهز به سیستم تهویه هوا، سیستم های تصویری و صوتی برای پخش فیلم سینمایی می باشند. هر واگن دارای دو دستگاه سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی است. شیشه پنجره ها و بدنه کوپه ها برای عایق بندی صدا و حرارت دو لایه هستند در داخل هر کوپه پریز برق 220 ولتی وجود دارد تا مسافران برای شارژ یا استفاده از لوازم برقی راحت باشند. مسیر این قطار: شیراز- مشهد، تهران- شیراز، تهران- اهواز، تهران- مشهد می باشد.

قطار سیمرغ رجا

این قطار دارای 8 کوپه 4 نفره در هر واگن است و دارای ظرفیت نهایی 32 نفر است، یکی از کوپه ها به مهمانداری اختصاص دارد و در این قطار اگر قصد خوردن شام داشته باشید باید مبلغی را تحت این عنوان بپردازید، یعنی قیمت بلیط این قطار به دو صورت بدون پذیرایی و با پذیرایی وجود دارد. این قطار دارای رستورانی است که با انواع نوشیدنی ها و تنقلات آماده پذیرایی از مهمانان می باشد. در این قطار نیز سیستم های صوتی و تصویری، سیستم تهویه هوا و پریز 220 ولت تعبیه شده است، همچنین شیشه های پنجره ها و بدنه کوپه دو لایه و دوجداره است. هر واگن دو دستگاه سرویس بهداشتی دارد. مسیر این قطار: تهران- مشهد می باشد.

قطار توس رجا(36 نفره)

قطار توس دارای 9 کوپه 4 نفره در هر واگن است، که ظرفیت نهایی آن 36 نفر می باشد. برای عایق صدا و حرارت شیشه پنجره ها و بدنه کوپه ها دو جداره و دولایه است. این قطار هم مانند انواع دیگر از قطارهای رجا مجهز به سیستم تهویه هوا و سیستم صوتی و تصویری با قابلیت دریافت شبکه های تلوزیونی است و در هر کوپه یک پریز برق 200 ولت وجود دارد. این قطار برای شام یک بسته غذای سبک کنسروی به مسافران عرضه می کند که هزینه اضافی را در بر نمی گیرد، همچنین رستوران قطار طوس با تنقلات و نوشیدنی آماده پذیرایی از مسافران است. مسیر این قطار: تهران- تبریز،تهران- مشهد، تهران- آنکارا می باشد.

قطار پردیس رجا( ترن ست)

قطار اتوبوسی پردیس دارای سرعت 160 کیلومتر بر ساعت می باشد و صندلی های آن شبیه به صندلی های هواپیما است. ویژگی دیگر این قطار این است که واگن های قطار در برابر ورود گرد و غبار، برق و باران به طور کلی عایق شده اند و دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی است که در سقف واگن به طور خودکار عمل می کند. سیستم های صوتی و تصویری موجود در داخل واگن ها دارای چهار کانال خروجی است که مسافران با استفاده از هدفون به انتخاب خودشان می توانند برنامه مورد علاقه شان را تماشا کرده و لذت ببرند. سرویس بهداشتی برای هر واگن تعبیه شده است که در ابتدای حرکت راهنمای آموزش و استفاده از امکانات آن به طور کامل برای مسافران نمایش داده می شود. مسیر این قطار: تهران- مشهد، تهران- قم، تهران- میانه، تهران- یزد، تهران- زنجان می باشد.

قطار خلیج فارس رجا

در هر واگن 11 کوپه 4 نفره وجود دارد و دارای ظرفیت نهایی 44 نفر است، در این قطار یک کوپه مخصوص مهمانداری است و دو دستگاه سرویس بهداشتی در هر واگن وجود دارد، این قطار مجهز به سیستم صوتی و تصویری مداربسته است که از امکانات ویژه قطار است و همچنین دارای بدنه و شیشه های پنجره دولایه و دو جداره است که موجب می شود در برابر صدا و حرارت کوپه ها عایق شوند.

علاوه بر تمام قطارهای رجا، قطارهای اتوبوسی رجا با ظرفیت های مختلف وجود دارد:

اتوبوسی80 نفره: این قطار دارای 80 نفر ظرفیت می باشد واگن های این قطار به سیستم تهویه هوا مجهز نیستند، مولد بخار گرمایش سالن ها را تامین می کند. مسیر این قطار: طبس- مشهد، تهران- نیشابور- تربت حیدریه- تهران- ساری، تهران- گرگان، تهران- اهواز می باشد.

دانمارکی 54 نفره: این قطار دارای ظرفیت نهایی 54 نفر است، یک رستوران در این قطار به مسافران سرویس دهی می کند و دارای امکانات ویژه دیگری نیست. مسیر این قطار: تهران- مشهد، سمنان- مشهد، تهران- نیشابور- تربت حیدریه، تهران- خواف، قم- مشهد، زنجان- مشهد، قزوین- مشهد، تهران- اهواز، تهران- ساری می باشد افراد می توانند بلیط قطار اصفهان، مشهد را تهیه کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *