برای خرید پرده باید به چه چیزهایی دقت کرد؟

برای خرید پرده باید به چه چیزهایی دقت کرد؟

میدانید که رنگ دیوارها و مبلمان خانه چقدر در دکوراسیون خانه اهمیت دارد و یکی دیگر از عناصر مهم برای دکوراسیون پرده محسوب می شود.

خرید پرده پذیرایی در زیبایی خانه شما تاثیر بسیاری دارد. پرده ها از جنس های مختلف ساخته می شوند و در رنگ و طرح های متنوع نیز وجود دارند و افراد بر اساس سلیقه خود می توانند نسبت به تمایل به ورود نور و مدل دکوراسیون فضای موجود، بهترین مدل را برای خانه خود انتخاب کنند. پرده ها می توانند در سبک مدرن، ساده و کلاسیک طراحی شوند. پرده های کلاسیک و لوکس یکی از انواع پرده هایی هستند که مورد توجه و استقبال ایرانی ها قرار دارند. در این مطلب میخواهیم شما را با پرده های کلاسیک و مجلل آشنا کنیم.

در خانه ها از پرده برای اهداف مختلفی استفاده می شود، از جمله حفظ حریم خصوصی، محافظت از سرما و ورود نور، برای تزئین و زیبایی خانه و … کاربرد دارند. پرده ها در مدل های مختلفی وجود دارند که شما میتوانید بر اساس سبک دکوراسیون خود از پرده کلاسیک و یا مدرن استفاده کنید. پرده هایی که دارای یراق آلات کمتری هستند، برای خانه کوچک مناسب بوده اما در عوض، پرده های کلاسیک و لوکس برای خانه هایی که مساحت آن زیاد بوده و دکوراسیون کلاسیک و مجلل دارند مناسب هستند.

انتخاب پرده مناسب برای خانه

برای خرید پرده کلاسیک باید محل نصب پرده که میتواند اتاق یا اشپزخانه، به رنگ وسایل دیگر در دکوراسیون خانه و یا به شمالی و جنوبی بودن پنجره ها باید دقت کرد. پارچه یک قسمت اساسی در انتخاب پرده است، زیرا مواد حکایت از عملکرد خوب و ماندگاری پرده شما در طول زمان دارد. پرده های مناسب اتاق نشیمن می توانند کمی مجلل تر و تزئینی تر از پرده های استفاده شده در اتاق خواب باشند اما شما هنوز هم به عملکرد مناسب در انتخاب نوع مناسب پرده نیاز دارید.

در این صورت خرید پرده مناسب باعث ایجاد فضایی زیبا و دلنشین می شود.

مدل پرده کلاسیک و لوکس

پرده های کلاسیک و لوکس مورد پسند خیلی از خانواده های ایرانی قرار گرفته است. این نوع پرده چهره مجلل و لوکسی به خانه شما میدهد و برای درست شدن آن از پارچه های فاخر و لوکس استفاده میکنند و نسبت به پرده های دیگر از یراق آلات بیشتری استفاده میشود. پرده های کلاسیک و لوکس مناسب برای اتاق نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب ها هستند و استفاده از والان و کتیبه که در طراحی این نوع از پرده استفاده می شود، چهره جذابی را به فضای مورد نظر شما می دهد.

ویژگی های پرده کلاسیک

باید به فرم و مدل پرده توجه کرده و پارچه مناسب آن را انتخاب کنید زیرا هنگام آویزان شدن پرده و جمع شدن آن، نوع پارچه موثر است. در پرده های کلاسیک و مجلل پارچه استفاده شده سنگین است و از پارچه های مجلل مانند مخمل، ابریشم و کتان استفاده می کنند و به محکم بودن جنس پارچه و عمر طولانی آن نیز می توان اشاره کرد.

رنگ پارچه برای پرده کلاسیک و لوکس باید چه باشد؟

به رنگ پرده برای دکوراسیون خانه باید توجه کنید و پیشنهاد ما این است که رنگ پرده تیره تر از رنگ دکوراسیون خانه شما باشد. برای نظم فضای خانه می توانید برای انتخاب رنگ پرده به رنگ فرش های خود توجه کنید. در طراحی پرده کلاسیک و مجلل بیشتر از رنگ های مات و تیره استفاده می شود و همچنین از رنگ های شاد و جیغ در طراحی پرده مدرن استفاده می کنند که البته به سلیقه شما نیز بستگی دارد. افرادی نیز هستند که در طرح کلاسیک و مجلل از رنگ شاد استفاده می کنند برای مثال رنگ آبی روشن با تزئینات طلایی. برای انتخاب رنگ پرده به میزان نور ورودی پنجره باید توجه کرد، که اگر دوست دارید در فصل تابستان و بهار نور کمتری وارد خانه شود و سایه بیشتری داشته باشید بهتر است از رنگ تیره استفاده کنید و اگر از ان دسته ادم هایی هستید که دوست دارید نور بیشتری وارد خانه شود از رنگ روشن و از پرده هایی که جنس نازکی دارند استفاده کنید.

طرح پارچه در پرده کلاسیک

امروزه برای طراحی پرده، پارچه های بسیار متنوعی وجود دارد و برای انتخاب بهتر اهمیت دارد که شما درباره ویژگی های پارچه و مدل پرده خود، برای یک دکوراسیون زیبا اشنایی داشته باشید. از پارچه هایی که دارای طرح های شلوغ هستند در فضایی که دیواره های آنها ساده هستند استفاده کنید که تعادل بین پرده و دیوار ایجاد شود. به رنگ مبل های خانه نیز توجه داشته باشید و از پارچه هایی که طرح ساده دارند برای اتاق و اشپزخانه استفاده کنید. در نهایت انتخاب رنگ کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

چه فضاهایی برای پرده کلاسیک مناسب است؟

از این نوع پرده بهتر است که در فضاهایی که در معرض دید مهمان است استفاده کنید و پرده کلاسیک و لوکس بیشتر مناسب خانه هایی است که مساحت بیشتری دارند. از انجا که پنجره های فضای نشیمن و پذیرایی بزرگ و تعداد انها زیاد است در نتیجه باید از پرده بزرگتر استفاده کرد که مقدار زیادی پارچه و ابزار مورد استفاده قرار میگیرد. در اخر به چند مورد دقت کنید. اگر میخواهید ارتفاع سقف خانه خود را کم نشان دهید بهتر است پرده هایی با طرح افقی استفاده کنید و بر عکس ان میخواهید سقف بلند تر نشان داده شود از پرده هایی که طرح عمودی دارند استفاده کنید. اگر میخواهید از ورود سرما جلوگیری کنید از پرده های ضخیم و از همچنین استر پرده استفاده کنید. برای شست و شوی پرده کلاسیک حتمان ان را به خشکشویی ببرید، زیرا این نوع پرده دارای وزن سنگینی هستند و اتو کشیدن ان در منزل سخت است و شما را به دردسر می اندازد. یادتان باشد اغلب پرده های کلاسیک دارای استر و چند لایه هستند و این موضوع در مصرف انرژی به شما کمک می کند، زیرا که در فصل زمستان از ورود سرما جلوگیری می کند و در فصل تابستان مانع ورود نور شده و خانه را خنک می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *