لوح یادبود یا شیلد چیست

مقدمه:

لوح یادبود یا شیلد که در مکان های مختلف به عنوان نشان تاریخی شناخته می شود، صفحه ای از فلز ، سرامیک ، سنگ ، چوب یا مواد دیگر است که به طور معمول به یک دیوار، سنگ یا تخته عمودی متصل می شود، وبا همراه داشتن متن یا یک تصویر نقش برجسته یا هر دو، برای بزرگداشت یک رویداد و یا یک موسسه استفاده می شود. بسیاری از لوح ها و شیلد های مدرن برای گرامی داشت افراد ساخته می شوند.

توضیحات:

در واقع لوح تقدیر ، هدیه تبلیغاتی است که به وسیله آن  از افراد ، سازمانها یا مجموعه های خاص تشکر و قدردانی به عمل می آید.

برای بزرگداشت از یک شخصیت بزرگ یا یک رویداد مفتخر،ما نیازمند یک سند ارزشمند برای ارائه و ثبت در حافظه جامعه هستیم.

تقدیرنامه و نشان  از گذشته تا به امروز از لوح های تقدیر و شیلد ها به عنوان ابزاری برای ثبت افتخار قهرمانان و تقدیراز بزرگان استفاده می شود.
نقش برجسته های مصور و گزارش های نگاشته بر لوح های بزرگ هم مسئول ثبت رویدادهای مهم و بزرگ تاریخی هستند.

تقدیرنامه ها به طور معمول در یک آیین بزرگداشت افراد اعطاء می شوند ، بنابراین کارکرد یاد بود آن مراسم را هم دارا هستند .

حتی گاهی یک مدرک تحصیلی یا حرفه ای به صورت سپاس نامه ارزشمند و لوحی زیبا ارائه می شود ،تا بستر مناسبی برای نمود ارزش و اعتبار آن مدارک فراهم شود.

در موقعیت های مناسب شما میتوانید جهت پیشبرد اهداف شرکت و افزایش راندمان کاری با اهدای تقدیرنامه به افراد تلاشگر و نمونه زیر مجموعه خود ،

روحیه و انگیزه خدمت در بین سایر افراد را بالا ببرید .

 

متریال و نوع ساخت:

یک شیلد یا لوح ،می تواند شکل ساده ای از یادبود یک فرد متوفی یا یک مکان مذهبی باشد. بیشتر لوح های مدرن از جنس فلز یا شبه فلز بوده که بر روی یک صفحه چوبی به روش های مختلف چسبانده می شوند، و در مراسم های رسمی به افراد و موسسات برای گرامی داشت اعطا می شوند، پلاکت یک پلاک کوچک است که معمولا در کنار شیلد ها برای توضیحات بیشتر نصب می شود.

لوح های یادبود برنجی یا برنزی حداقل از اوایل قرن سیزدهم تا قرن شانزدهم در سراسر اروپای قرون وسطی به عنوان یک نوع یادبود به دیوارهای کلیساها یا سطح مقبره ها نصب می شد. تعداد زیادی از لوح ها، از ورق برنجی ساخته شده اند ، گاهی اوقات نیز با لعاب رنگی آبکاری می شوند و دارای نقش و نگار هایی هستند.و در این لوح ها معمولاً متنی درج شده است که دلیل قدر دانی و تاریخ اعطای جایزه را شرح می دهد.

تاریخچه:

اولین لوح های یاد بود به شکل امروزی توسط کشور انگلیس در جنگ جهانی اول برای یاد بود از جانباختگان به خانواده های ایشان اعطا شدند.

معولا لوح های تقدیر در داخل جعبه هایی اعطا می شوند.جنس جعبه های یاد بود میتوانند از جنس چرم ، مخمل ،گالینگور ،جیر ،ماهوت و چوب باشند که جلوه بصری زیبایی را ایجاد می کنند.تقدیرنامه ها به صورت یک لت ،دو لت و سه لت طراحی و ساخته می شوند.و در سایز های  A4 و A5  تولید می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *