پیکرتراشی و جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارند؟

پیکرتراشی و جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارند؟

شما هم از اضافه وزن خود خسته اید و نمی دانید که چطور می توانید لاغر شوید؟ امروزه دغدغه بسیاری از افراد جامعه داشتن یک اندام ایده آل است، اما با توجه به تغییر شیوه های زندگی و استفاده از مواد غذایی چرب تر، دست یابی به این خواسته کمی سخت شده  است. در حال حاضر عمل های جراحی و غیرجراحی بسیاری جهت لاغری وجود دارد، که افراد با انجام هر کدام از این عمل ها می توانند به اندام ایده آل و وزن دلخواه خود برسند. از عمل های بسیار رایج می توان به پیکرتراشی و جراحی لاغری اشاره کرد. در ادامه به معرفی هر یک از این عمل ها و تفاوت آن ها باهم می پردازیم.

پیکرتراشی چیست و به چه روشی انجام می گردد؟

عمل پیکرتراشی در حقیقت به برداشتن یا از بین بردن آن در جسم گفته می شود. در این عمل فرد بلافاصله بعد از انجام عمل به اندام ایده آل خود خواهد رسید. پیکرتراشی اصطلاحی است که برای تمامی روش های از بین بردن چربی های بدن گفته یم شود. به طور معمول جهت انجام پیکرتراشی از روش های لیپوماتیک و لیفت در اندام های مختلف استفاده می شود. اما عمل های پیکرتراشی با استفاده از لیپوماتیک مناسب هر کسی نیستند. پزشکان معمولا به افرادی که قصد لاغری دارند اما BMI یا شاخاص توده بدنی آن ها بیشتر از 32 است، عمل های پیکرتراشی را پیشنهاد نمی کنند.

کاهش وزن در پیکرتراشی

پیکرتراشی چربی های اضافه بدن را جدا می کند. اما جراحی لاغری نوعی عمل برای درمان چاقی از ریشه است. در جراحی های لاغری معده را کوچکتر می کنند و در برخی مواقع جذب مواد غذایی را نیز کاهش می دهند، تا اشتهای فرد کاهش یابد. بنابراین فرد بعد از عمل با کاهش اشتها و خوردن غذای کمتر به مرور زمان لاغر خواهد شد. در حقیقت پیکرتراشی نوعی جراحی زیبایی به حساب می آید لاغری در آن به صورت کاملا ناگهانی و دقیقا بعد از عمل اتفاق خواهد افتاد. در جراحی های لاغری به مرور زمان و با کمتر غذا خوردن و پیگیری یک برنامه مناسب رژیم غذایی و ورزش بعد از چند ماه به وزن و اندام موردنظرتان خواهید رسید.

پیکرتراشی مناسب کدام افراد است؟

افرادی که دچار اضافه وزن های موضعی هستند و مایلند که به سرعت به اندام ایده آل خود برسند و شاخص توده بدنی آن ها نیز از 32 کمتر است، بهتر است که تحت جراحی زیبایی پیکرتراشی انجام دهند. همچنین پیکرتراشی مناسب افرادی است که با رژیم و ورزش به وزن دلخواه خود رسیده اند، اما در برخی نقاط بدن آن ها چربی های موضعی باقی مانده و به هیچ عنوان آب نمی شود. به طور کلی افراد زیر کاندید مناسبی برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی هستند.

  • بزرگسالانی که کاهش وزن آن ها ثابت شده است.
  • بزرگسالانی که کاملا سالم هستند و نیاز به کاهش وزن دارند.
  • افراد غیرسیگاری
  • افرادی که بعد از جراحی متعهد می شوند که زندگی سالم با تغذیه صحیح و ورزش را پیش بگیرند.

آِیا پیکرتراشی عوارضی دارد؟

به طور قطع هیچ عمل جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و بیشتر پزشکان به بیماران پیشنهاد می کنند که تا جای ممکن وزن خود را به وسیله رژیم غذایی صحیح و ورزش پایین بیاورند. اما به طور کلی عمل در بیشتر عمل های جراحی زیبایی مانند پیکرتراشی، در صورتی که فرد از سلامت کامل برخوردار باشد، به سرعت بهبود می یابد و هیچ گونه عوارض جدی متوجه او نخواهد شد.

پیکر تراشی بر روی چه قسمت هایی از بدن انجام می شود؟

پیکرتراشی شامل لیپو و لیفت چربی از نقاط مختلف بدن است. این جراحی زیبایی علاوه بر روی نقاط مختلف از بدن می تواند به تنهایی برای یک بخش یا در چندین بخش از بدن انجام گیرد. عمل های جراحی زیبایی که در جراحی پیکرتراشی انجام می گیرد، عبارتنداز:

  • لیفت بازو
  • لیفت سینه
  • لیفت باسن
  • لیفت ران
  • ابدومینوپلاستی 

برای پیکرتراشی باید به چه متخصصی مراجعه کرد؟

پیکرتراشی یکی از جراحی های زیبایی است که متخصصان جراحی پلاستیک می توانند آن را انجام دهند. همچنین متخصصین جراحی عمومی نیز این مجوز را دارند که برخی از عمل های زیبایی از جمله پیکرتراشی را انجام دهند. برای انجام این عمل جراحی زیبایی بهتر است نزد یک پزشک با تجربه و دارای مهارت کافی مراجعه کنید. دکتر شاپور عزیزی متخصص جراحی عمومی و زییایی که در سال 1390 تخصص خود را در رشته جراحی عمومی به پایان رسانده اند و دارای بیش از 14000 عمل جراحی عمومی و زیبایی موفق هستند. این پزشک حاذق با اخذ مدرک پیکرتراشی با دستگاه ویزر از ترکیه، از معدود پزشکانی هستند که با استفاده از این دستگاه عمل پیکرتراشی را به بهترین شکل انجام می دهد.

جمع بندی

پیکرتراشی یکی از عمل های جراحی زیبایی است که جهت از بین بردن چربی های موضعی انجام می شوند و شما را در سریعترین زمان ممکن به وزن دلخواهتان خواهد رساند. برای انجام این عمل می توانید نزد دکتر شاپور عزیزی که یکی از پزشکان بسیار موفق در این زمینه هستند، مراجعه کنید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر شاپور عزیزی متخصص جراحی پیکرتراشی به سایت drshapourazizi.com مراجعه کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *