مزایای منحصر به فرد سفر با قطار

مزایای منحصر به فرد سفر با قطار

هر فردی با انتخاب قطار برای سفرهای داخلی و خارجی می تواند یکی از لذت بخش ترین سفرهای خود را رقم بزند. سفر با این وسیله نقلیه دوست داشتنی علاوه بر امنیت مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. خرید بلیط قطار مزیت های زیادی را نصیب مسافران می کند لذا برای آشنایی بیشتر با این مزایا با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کاهش هزینه‌ های سفر

یکی از منحصر به فردترین مزیت سفر با قطار کاهش هزینه ها است. خرید بلیط هواپیما هزینه های گزافی را با خود به همراه خواهد داشت و تهیه بلیط اتوبوس امکانات لازم در سفر را برآورده نمی کند. بهترین گزینه در این مواقع خرید بلیط قطار است. سفر با قطار هزینه های سفر را به طور چشمگیری کاهش داده و باعث سفری ارزان و مقرون به صرفه تر می شود. علاوه بر کاهش هزینه، قیمت بلیط قطار دارای ثبات بیشتری می باشد. چرا که بلیط هواپیما و اتوبوس دارای نوسان هستند.

راحتی بیشتر در سفر

سفر با هواپیما و اتوبوس بسیار کسل کننده و درد آور خواهد بود وقتی که نتوان از سر جای خود بلند شد و در صورت کلافگی قدم زد. در سفر با قطار هنگام خستگی می توانید، از جای خود برخیزید، قدم بزنید، روی تخت مورد نظر بخوابید یا به رستوران رفته و انواع غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد را تجربه کنید.

در سفر با این وسیله نقلیه جای هیچ نگرانی بابت خستگی در سفر نیست. با رزرو بلیط قطار بدون کلافگی از سفر و مسیر پیش رو لذت ببرید. در همین زمینه بهتر است مطلب “قطار محبوب ترین وسیله نقلیه در دنیا” را مطالعه کنید که چندی پیش به رشته تحریر در آمده است.

“در سفر های جاده ای نگرانی از حوادث جاده ای، ترافیک و شلوغی، همچنین نبود جای پارک و استرس در حین رانندگی می تواند بسیار انرژی بر و کسل کننده باشد. در حالی که در سفر با قطار امکان استراحت وجود دارد و بدون این که قرار باشد نگران چیزی باشید از تماشای مناظر جاده لذت می برید.” (منبع)

عدم محدودیت بار

سفر با قطار هیچ گونه محدودیت باری را با خود به همراه ندارد. انتخاب هواپیما به عنوان وسیله نقلیه در سفر می تواند تبعاتی را در پی داشته باشد. یکی از این تبعات محدودیت بار در ایرلاین های مختلف در پروازهای داخلی و خارجی است. مسافران با توجه به نوع ایلاین و نوع پرواز موظف به حمل بار به میزان تعیین شده هستند. در سفر با اتوبوس سختی هایی از این دست را با خود به همراه خواهد داشت.

همراه نداشتن تمامی بار به صورت یکجا و داشتن محدودیت بار در سفر هر کسی را آزار می دهد. بنابراین در هنگام خرید بلیط قطار و بلیط هواپیما به نوع بارهای خود توجه داشته باشید. حجم بار بیش از اندازه در سفرهای هوایی شما را شامل جریمه خواهد کرد. با رزرو بلیط قطار چمدان‌ های خود را در ابعاد و اندازه های دلخواه و با هر وزنی با خود در داخل قطار به همراه داشته باشید.

لذت بردن از جهان پیرامون

سفر با هواپیما علاوه بر هزینه های بسیار زیاد، لذت های کمتری را به همراه دارد. سفر با اتوبوس با توجه توقف ها و گذر از داخل هر شهر جوانب زیبای کمتری برای ارائه دارد. اما در سفر با قطار می توانید از مسیرهایی دیدن کنید که تا به امروز از آنها دیدن نکرده اید.

سیستم حمل و نقل ریلی کشور به گونه ای است که قطارها از بکرترین و طبیعی ترین جای ممکن عبور می کنند. دیدنی هایی که در استفاده از خطوط ریلی نصیبتان می شود را در سایر خطوط حمل و نقل کمتر خواهید دید.

حفظ محیط زیست

همگی ما به خوبی می دانیم، حال زمین اصلا خوب نیست و باید در استفاده از سوخت ها نهایت دقت را به عمل بیاوریم. آلودگی های بسیار کمتری در سفر با قطار عاید زمین خواهد شد. نوع سوخت هواپیما و رها شدن آن در آسمان و آلودگی هوا توسط اتوبوس صدمه بالایی را به زمین خواهد زد. این آلودگی در روزهای اخیر علاوه بر تهران گریبان بسیاری از شهرها را گرفته است!!!

دربست کردن کوپه

بسیاری از مسافران علاقه بسیار زیادی به سفرهای دسته جمعی و خانوادگی دارند. این افراد معمولا دوست دارند حریم خصوصی آنها حفظ شود و راحتی بیشتری را در سفر داشته باشند. شرکت های حمل و نقل ریلی شرایطی را به عنوان دربست کردن کوپه برای مسافران ایجاد کرده اند تا در این مواقع حریم خصوصیشان را حفظ نمایند. هنگام رزرو بلیط قطار گزینه دربست کردن را بزنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

از کجا بخرم؟

سایت های بسیار زیادی در ایران وجود دارند که بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما را ارائه می دهد. یکی از این سایت ها تیک بان است.

خرید انواع بلیط وسایل نقلیه از سایت تیک بان به راحتی آب خوردن است. کافی ست، کلمه تیک بان یا عبارت https://tikban.com را جستجو کنید و بعد از گذراندن چند مرحله ساده بلیت مورد نظر خود و خانواده را تهیه نمایید. تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار در کشور به شمار می روند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *