در سفر به مشهد از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

در سفر به مشهد از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

مشهد شهری است که در طول تاریخ همواره مورد توجه بسیاری از سیاستمداران و هنرمندان قرار گرفته است. این شهر بعد از تهران از نظر وسعت در جایگاه دوم قرار گرفته است و به دلیل آب وهوایی که دارد و همینطور موقعیت جغرافیایی مناسبش در زمان های گوناگون جز شهرهای استراتژیک ایران زمین بوده است. مشهد در زمان فرمانروایی حکومت افشاریان پایتخت ایران بوده است و نادر شاه افشار از مشهد تا هند وسوریه را تحت نظر و حکمرانی خود داشته است. مشهد بعد از حک.مت نادرشاه افشار و به طور کل افشاریان نیز اهمیت خود را از دست نداده است و به دلیل وجود بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا امام هشتم شیعیان در این شهر همواره مورد توجه قرار گرفته است. مشهد به دلایل مذهبی علاوه بر توریست ها و گردشگران ایرانی سالانه تعداد زیادی از گردشگران خارجی را خصوصا از کشورهای همسایه به خود جذب میکند. شهر مشهد همواره توانسته است علاوه بر جاذبه های زیارتی به وسیله جاذبه های طبیعی و سیاحتی تعداد زیادی از مسافران را به سمت خود روانه کند که این جاذبه ها شامل اثار و اماکن تاریخی، تفریحی و فرهنگی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از این جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی و مذهبی بیشتر اشنا کنیم.
آرامگاه شیخ بهایی
آرامگاه این دانشمند برجسته که در اواسط قرن ۱۰ و یازدهم هجری شمسی می زیسته است درنزدیکی رواق امام خمینی (ره) قرار گرفته است وی که در زمان خود دانشمندی بسیار زبردست و با دانشی بودشاگردان زیادی را در همین مکان پرورش داد و آنها را روانه دیار و مملکت خود کرد. در این مکان شما می توانید اطلاعات جامع و کامل تری را از شیخ بهایی کسب کنید که دانستن آنها خالی از لطف نخواهد بود.
پارک کوهسنگی
پارک کوهسنگی یکی از بزرگترین پارک های مشهد می باشد و بعد از پارک ملت این شهر از نظر وسعت در جایگاه دوم قرار گرفته است. این پارک در بخش جنوب غربی شهر مشهد قرار گرفته است و به دلیل آنکه در ارتفاعات اطراف این شهر قرار دارد و در نزدیکی یکی از روستاهای قدیمی این شهر دارای جاذبه ی بسیار زیادی برای مسافران مشهدی می باشد. این پارک جز قدیمی ترین پارک های این شهر بوده و جالب است بدانید یکی از زیباترین و دلنشین ترین پارک موجود در این شهر است. بعد از گذشت سالها و با افزایش وسعت شهر مشهد این پارک به خیابان های اصلی شهر متصل شد و از همین زو همکنون در میانه ی شهر مشهد قرار گرفته است.
آب بند مشهد
آب بند تور مشهد که به بند پانصد ساله این شهر نیز شهرت دارد در زمان تیموریان بر روی رودخانه ی گلستان ساخته شده است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به این محل جذب می کند از جاذبه های تفریحی این منطقه می توان به آب و هوای بی نظیر ان اشاره کرد زیرا با داشتن آب رودخانه و سر سبزی کوه های اطراف شما می توانید اوقات خوشی را در این مکان بسیار زیبا سپری کنید.
باغ ملی
به اعلام سایت گردشگری سفر باتو ، یکی از قدیمترین پارک هایی که در شهر مشهد وجود دارد و محل نگه داری گونه های متفاوتی از درختان است. این پارک در زمان محمدرضا پهلوی افتتاح گردید و در همان زمان نیز مورد استقبال اهالی این شهر قرار گرفت و توانست در میان این شهر شلوغ و پر تردد نفسی تازه برای ساکنان این شهر باشد.
شاندیز
غیر ممکن است به مشهد سفر کرده باشید یا اصلا به این شهر بیسار زیبا سری نزد هباشید اما نام شاندیز مشهد تا به حال به گوشتان نخورده باشد. این شهر که در فاصله اندکی از مشهد قرار گرفته است دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و معتدل بوده و سالانه تعداد زیادی برای دیدن کردن از شاندیز مشهد به این شهر مقدس سفر می کنند. شاندیز علاوه بر آب و هوای بسیار دلنشینی که دارد دارای طبیعت بسیار زیبا و همینطور رستوران های بسیار زیادی بوده که پذیرای شما مهمانان مشهد خواهند بود. از میان این منطقه خوش آب و هوا رودخانه ای که از رشته کوه های بلند بینالود سرچشمه میگیرد جاری است که به روح افزا بودن این منطقه گردشگری بیش از پیش افزوده است.
بازار رضا
بازار رضا را میتوان گفت که هر توریست و گردشگری که پاهایش به مشهد رسیده است از ان دیدن کرده است این بازار بسیار شلوغ و پر رونق بوده و در دهه ی ۵۰ قرن اخیر در مشهد ساخته شده و افتتاح گردیده است. این بازار اقلام مختلفی را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید از آنجا برای خرید سوغاتی نیز اقدام نمایید. در این بازار انواع و اقسام مواد خوراکی از قبیل زرشک و زعفران تا سنگ های قیمتی مانند فیروزه و عقیق را میتوانید پیدا کنید تا برای اقوام خود سوغاتی بیاورید.
ما در مطلب بالا یعد داشتیم تا شما را با تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد اشنا کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *