از کانال اوکاتس تا دره مارتویلی در سفری دل انگیز با تور گرجستان

از کانال اوکاتس تا دره مارتویلی در سفری دل انگیز با تور گرجستان

گرجستان به دلیل چشم انداز کوهستانی ، سرشار از دره های زیبا است. دره های زیادی در این کشور وجود دارد اما دو مورد از آنها اوکاتس و مارتویلی می توانند بعنوان برخی از بهترین جاذبه های گردشگری گرجستان مشخص شوند. دره های مارتویلی و اوکاتس یکی از مکان های شگفت انگیزی است که در گرجستان غربی و محبوب ترین مقصد برای علاقمندان تور گرجستان می باشند

دره مارتویلی

گرجستان به دلیل چشم انداز کوهستانی ، سرشار از دره های زیبا است. دره های زیادی در این کشور وجود دارد اما دو مورد از آنها – اوکاتس و مارتویلی ، به راحتی می توانند به عنوان برخی از بهترین جاذبه های گردشگری گرجستان مشخص شوند. دره های مارتویلی و اوکاتس یکی از مکان های شگفت انگیزی است که در گرجستان غربی و محبوب ترین مقصد برای علاقمندان تور گرجستان می باشند. طول کلی دره مارتویلی 2400 متر است که به طور طبیعی چندین آبشار در آن ظاهر می شود.

تور گرجستان و كانال مارتویلی تجربه منحصر به فردی را به بازدید کنندگان ارائه می دهد تا بتوانند با قایق به رودخانه دركیون سفر كرده و در امتداد رودخانه قدم بزنند. بازدید کنندگان همچنین می توانند یک غواصی را نیز در رودخانه و طول دره تجربه کنند. بعد از مارتویلی ، به اوكاتس عزیمت خواهید كرد و در آنجا می توانید آبشارهای سه شاخه و فوق العاده زیبایی را مشاهده کنید دره مارتویلی به لحاظ زمین شناسی در دوره مزوزوئیک از یک تنگه باریک پدید آمده است. در این مکان غاری از سنگ آهک فرو ریخت و بدین ترتیب دره ، چندین پل و آبشار ایجاد شد. مسیر توریستی از ابتدای دره شروع می شود و از طریق 2 پل و 3 سکو به مسیر تاریخی دادیانی به طول 700 متر وصل می شود. بازدید کنندگان می توانند تا حدود 300 متر در طول دره را قایق سواری کنند. از دیگر جذابیت های دره مارتویلی می توان به وجود صومعه در اطراف آن اشاره کرد. صومعه مریم باکره در مارتویلی یکی از این صومعه ها می باشد. این کلیسا در قرن هفتم ساخته شده و مکانی برای اسقاط چکندی در دوره قرون وسطایی بود. دره مارتویلی دارای درختان باریک و خاردار است که دیوارهای کم عمق دره را در آغوش می گیرند.

بازدید از دره اوکاتس با تور گرجستان

به اعلام سایت گردشگری سفر باتو ، مسیر پیاده روی دره اوکاتس 1.5 کیلومتر و ارتفاع این دره از 20 تا 100 متر متغیر است ، در حالی که عرض آن تا 20 متر می رسد. دره اوکاتس تنگه ای باریک و عمیق است که تجربه ای شگفت انگیز را به بازدید کنندگان می بخشد و می توان آن را به عنوان مکانی شگفت انگیز توصیف کرد. دره اوکاتس یکی از دیدنی ترین مناطق دیدنی منطقه کوتاویسی است. در سال های گذشته ، دره اوکاتس مکانی تقریبا ناشناخته بوده و قابل دسترسی نبوده است ، اما به تازگی سایت های توریستی و گردشگری در کنار آن ساخته شده است و یک پل معلق نیز بر روی دره ساخته شده است. امروزه دره اوکاتس و غار پرومتئوس یکی از محبوب ترین مقصد برای مسافران و گردشگرانی است که به منطقه کوتاویسی سفر می کنند.. این دره نام خود را از رودخانه اوکاتس گرفته است. از سنگهای آهکی ساخته شده است و 3 کیلومتر طول و به طور میانگین 50 متر عمق دارد. برای رسیدن به کانیون اوکاتس ، ابتدا باید 50 کیلومتر از کوتاویسی را به سمت روستای زدا گوردی سفر کنید. مرکز بازدیدکنندگان از این دره در حاشیه این روستا واقع شده است. در آنجا می توانید بلیط بخرید و یک مدل بزرگ از دره را ببینید. از مرکز بازدید ، برای رسیدن به ابتدای پل تعلیق ، باید 2.5 کیلومتر راه بروید . پیاده رو به سمت دره از یک منطقه جنگلی زیبا عبور می کند که در آن می توانید ویرانه های کاخ ها متعلق به قرن 18 میلادی که توسط شاهزاده های دادیانی ساخته شده بودند را مشاهده کنید. پیاده روی بسیار دلپذیر است ، زیرا مسیر عمدتاً نزولی است – اما در مسیر برگشت ، باید برای صعود از همین منطقه آماده بود.

کانال اوکاتس

سرانجام ، كانال و دره اوكاتس شروع می شود، ابتدا یک پله بلند وجود دارد كه رو به پایین است و به دنبال آن یک راهرو باریك فولادی كه در امتداد دیواره های دره درست شده است وجود دارد. اگر از ارتفاعات وحشت دارید ، ممکن است این موضوع را کاملاً ارعاب آور بدانید! این پیاده رو فقط به اندازه کافی گسترده است که دو نفر بتوانند از کنار هم قدم بزنند و عبور از آن فقط در یک جهت مجاز است. در انتهای پیاده راه ، سکوی مشاهده وجود دارد که به طور مستقیم بالای مرکز دره آویزان است . این سکو بهترین منظره از طبیعت اطراف و رودخانه اوکاتس در زیر را نشان می دهد که در امتداد دره تا قسمت انتهای دره می رود. سفر برگشت از دره به سمت مرکز بازدید کننده ها یعنی جایی که جاده شروع می شود یک صعود و کوهنوردی را می طلبد ، بنابراین ممکن است گردشگران ترجیح دهند که با تاکسی این مسیر را طی کنند. در هنگام بازدید از دره ، باید کفش راحتی پیاده روی بپوشید و آب آشامیدنی به همراه داشته باشید اگر بعد از بازدید از دره در اوقات فراغت وقت آزاد دارید ، می توانید 4-5 کیلومتر به سمت شمال از جاذبه های طبیعی این منطقه یعنی آبشار 100 متر بلندی کینچاکا حرکت کنید و از این ابشار زیبا که یکی از مقصد های تور گرجستان است دیدن کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *